סוגים וזנים פשפש המיטה

סוגים וזנים פשפש המיטה.

 

מבין מגוון רחב של טפילים, פשפש המיטה, הינו אחד ממטרידים במיוחד. מעורר חלחלה ככל שיהיה, בניגוד לקרוביו הפרעושים, הוא אינו מסוכן לבני אדם, ואינו ידוע כנושא מחלות. עם זאת, הוא נע בקבוצות וניזון מיונקים בעלי דם חם, כאשר החביב עליו הוא האדם. פשפש המיטה מבלה את רוב זמנו בהסתתרות במקומות מחבוא, עד רדת הלילה. כאשר יורד הלילה, זהו הזמן בו הוא פעיל במיוחד, ואז הוא מחפש מזון. שמו ניתן לו, מכיוון שמקום המסתור החביב על פשפש המיטה,  הינו, כמובן, המיטה, והם מסתתרים היטב, הודות למבנה השטוח שלהם וגודלם הזעיר, בחריצי מסגרות המיטה, בצידי מזרנים, בפינות החדר, או ממש בסמוך לרצפה מתחת למיטה, בהמתנה שהאדם ינום את שנתו, על מנת שיוכלו לקבל ארוחה דשנה. חשוב לדעת, כי פשפש המיטה אינו מסתתר בלעדית במיטות, וניתן למצוא אותו גם בחריצים שבספות, בכורסאות ישיבה, בשטיחים, במיוחד אלו בעלי שיער סבוך וארוך, וכן ברהיטים שונים ובפינות הבית.

 

סוגים וזנים פשפש המיטה – אילו סוגי פשפשי מיטה קיימים?

 

ישנם שני סוגים פשפש המיטה הקיימים כיום, ואלו פשפש המיטה המצוי ופשפש המיטה הטרופי. פשפש המיטה המצוי, הינו הפשפש המוכר והנפוץ ביותר, וניתן למצוא אותו באזורים מתועשים, באזורי מגורים ובתפוצה לא מבוטלת, גם בעולם המערבי, וזאת לאחר ששנים קודם, עשו שימוש נרחב בריסוס להשמדת פשפשי מיטה, ופשפשי המיטה פיתחו עמידות בפני מגוון רחב של מוצרי הדברה, וכיום, הם שבו, עיקשים יותר וחסינים יותר. פשפש המיטה הטרופי, התגלה רק בשנים האחרונות, והוא שוכן רק באזורים כפריים, אם כי נוכחותו דלילה בעולם המערבי.

 

סוגים וזנים פשפש המיטה – איך משמידים אותם?

 

שני הסוגים של פשפש המיטה, אינם קלים לזיהוי, עד שתופעת הפשפשים מגיעה לממדים גדולים למדי, והתפשטותם נרחבת, בעיקר מכיוון שכאשר הפשפש עוקץ, הוא מאלחש את אזור העקיצה בעזרת הפרשת רוק בעל חומר מאלחש ואז קל לטעות ולזהות את עקיצת הפשפש כעקיצת יתוש. בכל זאת, ניתן למצוא סימנים לנוכחותם של טפילים אלו בבית, ובמידה ויש חשש, ולו הקל ביותר, חשוב מאוד ליצור קשר עם איש מקצוע מיומן, שיידע להשמיד אותם ביעילות, בעזרת שילוב אמצעי ריסוס, טיפול בקיטור, כמו גם אמצעי הגנה ומניעה עתידיים. 

מוקד ארצי: 6783* נייד: 058-6969679 לייעוץ/הזמנת טיפול יש למלא את השדות:

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה

פקס: 077-555-8226 כתובת מייל: tiltan4u@gmail.com Devschool