נזק לאדם ולרכוש פשפש המיטה

נזק לאדם ולרכוש – פשפש המיטה.

 

פשפש המיטה, הינו חרק טפיל ממשפחת פרוקי הרגליים, הניזון מדם חם. קיימים שני סוגי פשפש המיטה, כאשר הנפוץ ביותר מהם הוא פשפש המיטה המצוי, שנוכחותו מתגברת, גם במדינות המערב, בשנים האחרונות, בעוד שנוכחותו של פשפש המיטה הטרופי, נפוץ יותר במדינות העולם השלישי באזורים כפריים במיוחד. נוכחותו של פשפש המיטה, מהווה מפגע תברואתי בעיקר, אם כי אינה מסוכנת לבני אדם. מלבד עקיצתו המגרדת במיוחד, אין הוא ידוע כנושא מחלות, שלא בדומה לקרובו הפרעוש, והנזקים שהוא גורם, הן לרכוש והן לבני אדם, הם בבחינת מטרד ותו לא. עם זאת, יכולת ההתפשטות וההתרבות המרשימה של פשפש המיטה, הנע בקבוצות, היא זאת שגורמת לנזקים להפוך למטרד שפוגע באיכות החיים בצורה בלתי נסבלת, ומכאן חשובה השמדתו המהירה.

 

נזק לאדם ולרכוש – פשפש המיטה – נזקי רכוש הנגרמים על ידי פשפשים.

 

פשפש המיטה ניזון מדם האדם, אם כי חשוב לציין, שלא יבחל גם בכלבים, חתולים, יונים וחיות אחרות, על מנת למצוא ארוחה דשנה. הוא מסתתר בפינות החדר, במסגרות המיטה, בנקודות חיבור של שטיחים מקיר לקיר, ספות וחרכים, ככל שצורתו השטוחה מאפשרת לו. עם התפשטות מושבת הפשפשים בבית, תוכלו למצוא כתמי צואה שחורים, המכילים דם מעוכל, שיעטרו את כלי המיטה, את המזרן או בסמוך למקום המסתור, מה שמחייב אתכם להשמיד את כלי המיטה, ולעתים קרובות, להיפטר גם מהמזרן או הרהיט כולו. בנוסף, פשפש המיטה מתאפיין בריח מבחיל, שבדומה לריח הצואה שלו, מאפשר את זיהוי המפגע, וייתכן מאוד שתיאלצו להיפטר מהשטיח או מכל מקום בו נגע הפשפש. בנוסף, פשפשי המיטה מייצרים לכלוך בכך שהם משילים את עורם כמה פעמים במהלך התפתחותם.

 

נזק לאדם ולרכוש – פשפש המיטה – נזקים לאדם.

 

כאמור, פשפש המיטה אינו ידוע כגורם נזק משמעותי לאדם, מלבד עקיצותיו הטורדניות והמגרדות. עם זאת, ישנם אנשים, שעקיצת פשפש המיטה עלולה לגרום להם לתגובה אלרגית, שתגרום לגרד ואדמומיות משמעותיים יותר, ומלווים בנפיחות. לפיכך, מיד עם גילוי תופעת הפשפשים בביתכם, או במידה וקיים חשש שיש לכם פשפשי מיטה בבית, חשוב ביותר שתפנו לאיש מקצוע מיומן ומוסמך, לביצוע הדברה כוללת.

מוקד ארצי: 6783* נייד: 058-6969679 לייעוץ/הזמנת טיפול יש למלא את השדות:

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה

פקס: 077-555-8226 כתובת מייל: tiltan4u@gmail.com Devschool